KONST / Litografier / Färglitografi 12254019
nr 1225 4019
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Färglitografi, "Resan". Signerad, daterad 1970, numrerad 19/35. Motivet: 65x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 17 december 2018
kl 18:29:10
150 kr
Hans Hamngren
Läs mer om Hans Hamngren